Kaupiausi kaupiausi ir susikaupiau išmėgint šį nerealų dalykėlį. Nu ir kaip rusai sako: несудите строго.
Lyg ir kažkas pavyko. Bent jau buvo labai skanu ;)
Tikrai dar vis bandysiu ir bandysiu, tik bėda, kad nesu ragavus tokio, koks turi būti, tai neturiu su kuo palygint ;))
500 g miltų ( sunaudojau mažiau, bet gal dėčiau dar mažiau)
25 g mielių
140ml pieno
2 dideli kiaušiniai
1 arbat.š. cukraus
Įdarui:
~300 g sviesto
~1 stiklinė cukraus
daugiau kaip pusė stiklinės aguonų ( nuplikyti ir permalti)
sauja razinų
Gaminimas: mieles ištrinam su šaukšteliu cukraus ir supilam į šiltą pieną, palaukiam kol suputos. Miltus išsijojam į dubenį, dedam suplaktus kiaušinius ir pieną su mielėm, suminkom tešlą. Tešlą reikia minkyti 30 min. Tada padalinam ją į 5 dalis, suvoliojam rutuliukus, aptepam aliejum ir padedam kad pakiltų dvigubai. Pakilus imam vieną, plonai iškočiojam, o po to tampom, kol tešla tampa permatoma. Patariama tampyti ant audinio, bet man neprireikė. Lengviausiai tešla tempėsi nuleidus žemyn nuo stalo ir viena ranka prilaikant. Ištampytą tešlą klojam ant miltuoto stalo, gausiai tepam ištirpintu sviestu ( jo turi užtekti visiem 5 tešlos lapam) ir barstom cukrum. Tą patį kartojam su visais rutuliukais, tik klojam jau antrą ant pirmo ir t.t.
Ant uždėto paskutinio lapo, aptepto sviestu ir apibarstyto cukrum, dedam aguonas ir razinas ir stipriai susukam į volelį, kraštus užspaudžiam. Visur patariama, iškočiojus, tešlą apipjauti, nes lieka storesni krašteliai, neišsitampo, bet aš palikau. Volelį sulenkiam kaip pasagą ir dedam į apvalią kepimo formą išklotą kepimo popierium, aptepam sviestu. Geriau, jei forma bus su neišimamu dugnu, o jei su išimamu, tai reikia kloti kelis sluoksnius kepimo popieriaus, nes kepant pradės bėgti sviestas.
Taip paruoštą šimtalapį šaunam į iki 240"C įkaitintą orkaitę 10 minučių, tada temperatūrą sumažinam iki 180"C ir kepam apie valandą. Kepant iš šimtalapio pradeda tekėti sviestas su ištirpusiu cukrum, ši masė po truputį karamelizuojasi. Praėjus pusei kepimo laiko, šimtalapį vis palaistome susidariusia karamele. Taip po truputį karamelė visa susigeria.
Iškepusį šimtalapį ataušiname formoje. Atvėsusį išimame ir gausiai apiberiame miltiniu cukrumi.
Štai taip jis atrodo jau pravėsęs, matosi koks visas aplipęs karamele.
Štai čia pjūvis. Kur matosi sausa tešla, tai ten, kaip suprantu, tie storesni krašteliai, bet mums jie netrukdė ;))
Tikrai labai skanus, bet manau dar reikia prie jo padirbėti, tiesiog atidirbti ranką.
Na, o pirmas blynas lyg ir nelabai prisvilo ;))
Jei turite kokių komentarų ar patarimų, labai lauksiu.
Receptas iš SM.