2012 m. vasario 29 d., trečiadienis

Citrininis kremas (Lemon curd)

Nutariau išbandyti,nes buvo labai geri atsiliepimai ir nerealiai atrodė.
Asmeniškai man buvo per rūgštus, bet tikrai dar darysiu, tik reikės pakoreguot citrinų sulčių ir cukraus kiekį. Šaltinis čia.

4 citrinos
200 g miltinio cukraus
100 g sviesto
4 kiaušiniai

Gaminimas: nuo citrinų nutarkuojam žievelę ir išspaudžiam sultis, sumaišom  su miltiniu cukrum ir išplaktais (nesmarkiai) kiaušiniais. Paliekam pastovėt 30 min. Nukošiam, pilam į puodą, dedam sviestą ir kaitinam kol užverda.Verdam ant lėtos ugnies 12 min. pamaišydamos. Atvėsinam ir dedam į šaldytuvą. Galima valgyti kaip džemą,tepant ant batono. Labai tiktų pertepti kokį sluoksnį torto, plikytiem pyragaičiams įadryti. Aš taip ir padariau.
Kaip jau sakiau, man buvo per rūgštus, kai atidirbsiu, įdėsiu patobulintą variantą.

2012 m. vasario 27 d., pirmadienis

Žemaitiški blynai

Labai juos mėgstam. Darau su visokiais įdarais: mėsos, paukštienos, grybų, raugintų kopūstų, morkų ir svogūnų, varškės. Šį kartą su kalakutiena.


20 didesnių bulvių
1 kiaušinis
3/4 st. miltų
1/2 st. krakmolo
druskos
Įdarui:
kalakutiena (pas mane buvo kalakutų kaklai)
svogūnas
druska
pipirai
džiovinti salierai
 Miltų apvoliojimui

Gaminimas: bulves su lupena išverdam iš vakaro. Mėsytę taip pat išverdam iš vakaro su prieskoniais (aš 3 didelius kalakutų kaklus viriau greitpuody, su morka, svogūnu, druska, lauro lapais ir kvepiančiais pipirais; atvėsusius nukaulinau ir gavos visas dubuo mėsytės ir labai geras sultinys sriubai).
Mėsą sumalam, pakepinam su smulkiai pjaustytu svogūnu, druska, salierais ir pipirais. Bulves nulupam, sumalam, mušam kiaušinį, beriam druską, miltus, krakmolą ir gerai išminkom. Drėgnom rankom gnybam po gabalėlį tešlos (didelio kiaušinio dydžio), sukočiojam rutuliuką, plojam jį į blynelį, dedam šaukštą įdaro, užspaudžiam, suplojam ir apvoliojam miltais. Vis nusiplaunam rankas, nes prie drėgnų rankų ne taip limpa tešla. Taip pasidarom visus blynus.
Keptuvėje įkaitinam aliejų ir gerai apkepam blynus iš abiejų pusių. Aš tiekiu su grietine, galima ir su spirgučių ar grybų padažu. Man gavos 32 delno dydžio.
Mėsą sunaudojau ne visą, tai likusią užšaldžiau, arba galim panaudot lietiniams, virtų bulvių cepelinams.



2012 m. vasario 26 d., sekmadienis

Varškinės pynutės

Užmačiau jas pas Jolantą jau senai, bet vis abejojau. Neįsivaizdavau kokios turėtų gautis, o gavos tiesiog puikios! Nuostabios minkštutėlės bandelės, gerai kad iškart kepiau iš dvigubos normos, nes maniškiams taip patiko, kad turėjau pažadėt, kad dar ne kartą kepsiu. Labai skanu šiltos, ir su pienu, ir su kava. Tikrų tikriausiai susižavėjau.


700 g. miltų
4 arbat.š. kepimo miltelių
180 g. cukraus
2 arbat.š. vanilinio cukraus
300 g. varškės
2 kiaušiniai
200 ml pieno
100 ml aliejaus
žiupsnelis druskos

Gainimas: miltus sumaišome su kepimo milteliais ir išsijojame. 1 visą kiaušinį ir kito baltymą išplakame su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska. Įplakame pertrintą varškę, pieną ir aliejų, o pabaigoje dedame miltus su kepimo milteliais. Suminkome tešlą, padaliname į 16 dalių (galima ir į daugiau, nes pakyla nemažai, tai man gavos tokios kaip reikiant bandelės ;)). Kiekvieną dalį daliname į 3 dalis, sukočiojame piršto storio volelius ir supiname į kasytę. Dedame i kepimo popieriumi išklotą blėtelę (palikite didesnius tarpus, nes man teko atplėšinėti iškepusias, nesitikėjau kad tiek kils), patepame kiaušinio tryniu, išplaktu su trupučiu pieno, pabarstome perliniu cukrum (mėgiamais riešutais, aguonom ar sezamu), šauname į iki 190"-200"C įkaitintą orkaitę, kepame kol gražiai paruduoja.

Tikrai labai skanios, lengvai pagaminamos bandelės. Dar ne kartą bus ant mūsų stalo.
Šaltinis čia.

2012 m. vasario 22 d., trečiadienis

Marmuriniai keksiukai

375 ml miltų
2 arbat.š. kepimo miltelių
5 valg.š. aliejaus
200 ml kefyro
250 ml cukraus
4 kiausiniai
2 valg š. kakavos

Gaminimas: miltus persijojame su kepimo milteliais, šaukstą cukraus sumaišome su kakava. Kiaušinius plakame su cukrum, kol jis ištirpsta, pilame kefyrą, aliejų ir išmaišome iki vientisos masės. Suberiame miltus ir gerai išmaišome. Tešlą dalinam pusiau ir į vieną dalį imaišom kakava. Į kitą dalį aš dėjau cukruotų apelsinų žievelių. Į formeles tešlą dedam sluoksniais ir perbraukiam kelis kart pagaliuku, kad gautūsi ornamentas. Kepame iki 180"C įkaitintoje orkaitėje 25-35 min, atvėsiname ant grotelių.
Labai neblogi. Ypač prie kavos. Receptas is "Darbštuolės".


Sveikuolių keksiukai

Tikrai sveikuolių, neriebūs, spalvingo skonio, labiau tinka pusryčiams, o ne desertui  ;)

450 g avižinių dribsnių
120 g miltų
1 arbat.š. su kaupu kepimo miltelių
100 g cukraus
2 arbat.š. cinamono
žiupsn. druskos
450 ml pieno
4 valg.š. aliejaus
2 kiaušiniai
2 valg.š. medaus
200 g tarkuotų obuolių
200 g tarkuotų morkų
250 g razinų

Gaminimas: viename dubenyje sumaišome sausus produktus, kitame suplakame skystus. Į skystus suberiame sausus ir gerai išmaišome. Tada įmaišome tarkuotus (tarkavau per smulkesnę nei burokinė) obuolius ir morkas, razinas. Dedame i keksiukų formeles (aš normalių neturiu, tai naudojau popierines, galima dėti iškart į 2, kad būtų stipresnės), šauname į iki 175"C įkaitintą orkaitę ir kepame 25-35 min. Atvėsiname ant grotelių. Galima apibarstyti miltiniu cukrum.
Receptą radau čia.


Bulviniai blynai su varškės padažu

1,500 kg bulvių
125 ml kefyro
3 valg.š. su kaupu manų kruopų
1 valg.š. miltų
1 kiaušinis
1/2 arbat.š. kepimo miltelių
druska, pipirai, raudonėlis
 Padažui:
200 g varškės
kefyras (priklauso kokio tirštumo padažo norim)
1 didelė skiltelė česnako
druska

Gaminimas: bulves nuskutame ir sutarkuojame bulvių tarka, supilame į rėtį ir leidžiame nubėgti. Verčiame į dubenį, pilame kefyrą, išplaktą kiaušinį,  kepimo miltelius, manus, miltus, prieskonius, gerai išmaišome ir palaikome kokias 5-10 min. Kepame karštame aliejuje.
 Padažui varškę pertriname, dedame sukapotą česnaką, druską, pilame kefyrą ir maišome. Kefyru reguliuojame padažo tirštumą.


2012 m. vasario 20 d., pirmadienis

Mieliniai Užgavėnių blynai

Pagaliau ilgai lauktosios Užgavėnės! O po jų ir Velykos ne už kalnų. O kad jų sulauktumėm, turim gerai užsigavėt visam 7 savaičių Gavėnios laikotarpiui. Man Užgavėnės neatsiejamos nuo storų mielinių blynų, nors mano tėtis sako, kad užsigavėt reikia kartu   su raugintais kopūstais ištroškinta rūkyta karka, kad valgant taukai net per barzdą varvetų.
Na o aš siūlau savo mėgstamiausius mielinius blynus.


500 ml šilto pieno
1000 ml miltų ( 4 stiklinės, kurių talpa 250ml)
20 g šviezių mielių
1 arbat.š. druskos
1 valg.š. cukraus
1 valg š. sviesto
3 kiaušiniai

Gaminimas: mieles ištirpinti šiltame piene, pilti į išsijotus miltus ir gerai išmaišyti. Apdengti maistine plėvele ir padėti į šiltą vietą pakilti.
Tešlai pakilus, išmaišome ir įplakame plaktus kiaušinius su druska, cukrum ir tirpintu sviestu. Uždengiame ir dedame į šiltą vietą pakilti.
Keptuvėje įkaitiname aliejų, dviejų šaukštų pagalba dedame blynus(tešla tąsi, tai vienu šaukstu pakabinam, kitu nubraukiam i keptuvę) ir kepame ant vidutinės ugnies.
Valgome su kuo tik norime: uogiene, grietine, cukrum, medum ar kokiu sūresniu padažu.

2012 m. vasario 17 d., penktadienis

Keksas prie arbatos

Jau ne kartą keptas, buvo lyg ir primirštas. Receptas iš žurnaliuko "Kepimo paslaptys",

5 kiaušiniai
200 g cukraus
1 pak. vanilinio cukraus
200 g miltų
1 pak. kepimo miltelių
4 valg š. pieno
250 ml aliejaus
60 g kakavos
100 g maltų riešutų

Gaminimas: kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi išplakite, pilkite aliejų, pieną, išplakite. Miltus sumaišykite su kakava ir kepimo milteliais, persijokite. Pilkite i kiaušinių-aliejais masę, išmaisykite. Galiausiai įmaišykite riešutus. Krėskite į riebalais išteptą ir džiūvėsiais pabarstytą kekso formą su skyle viduryje ir šaukite į iki 180"C įkaitintą orkaitę. Kada iškepęs, patikriname įsmeigę pagaliuką, ištrauktas turi likti švarus.
Valgome atvesusį. Labai skanus trapus keksas. Tiks ir prie kavos, ir prie arbatos.


Pupelių paštetas

250 g pupelių (aš naudojau raudonas)
4 skiltelės česnako
2 arbat. š. garstyčių
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
majonezo
druskos
pipirų

Gaminimas: pupeles nuplaunam ir užmerkiam iš vakaro. Išverdam pasūdytam vandenyje, kai pravėsta,  sumalam mėsmale ar susmulkinam blenderiu. į gautą masę pilam aliejų, dedam sukapotą česnaką, garstyčias, pipirus, jei reikia dar druskos ir truputį majonezo. Gerai išmaišome. Jei reikia, dedame majonezo tiek, kol gauname norima konsistencija. Man reikėjo 2 valg. š.
Labai skanu su paskrudinta balta formine duona ar batonu.
Skrudinau taip: batono riekeles aptepiau trupučiu sviesto ir į orkaitę, kai viršus apskrudo, apverčiau.
Tiks ir tosteryje skrudinta.


2012 m. vasario 16 d., ketvirtadienis

Aštri vištytė, įdaryta naminiais makaronais

višta
3 didelės skiltelės česnako
2 arbat.š. aštrios adžikos
3 arbat.š. garstyčių aliejaus
1 valg.š. majonezo
muskatas, kardamonas, lauro lapeliai, 5 pipirų mišinys, gruziniški"Svanuri marili"
druska

Gaminimas: česnaką sukapojam arba sutarkuojam smulkia tarkute ir sumaišom su kitais ingridientais. Gauta mase ištrinam viščiuką ir pdedam į šaldytuvą per naktį marinuotis, galima ir visą parą.
Naminiams makaronams reikės:
500 ml miltų
1 kiaušinio
1 valg.š. alyvuogių aliejaus
truputį druskos
0,5 arbat.š. ciberžolės (nebūtinai)
~1/4  stikl. vandens
Gaminimas: miltus išsijojame i dubenį, padarome duobutę, pilame išplaktą ir su aliejum sumaišytą kiaušinį, vandens (ne visą iškart). Pradedame minkyt, jei reikia, vis įpilame vandens. Turi gautis kietoka, bet vientisa tešla. Tešlą suminkome i rutulį, įvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą 30 min, kad subrinktų miltai.
Tešlą kočiojam ant miltuoto paviršiaus ~1-2mm storio, supjaustome figūriniu ar paprastu peiliuku norimo ilgio makaronus (aš darau ilgus) ir dedame į verdantį pasūdytą vandenį. Paverdame ~5 min, perplauname po šaltu vandeniu, nuvarviname.
Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, kelias skilteles kapoto česnako, verčiame makaronus , užbarstome pipirų,  baziliko, jei reikia - druskos. Maišant truputį pakepame.
Prikemšame taip paruoštų makaronų į vištos vidų, užsmeigiame pagaliuku, kišame vištą į rankovę, likusius makaronus dedam šalia, užrišam ir šaunam į iki 200"C įkaitintą orkaitę. Po pusvalandžio temperatūrą sumažinam iki 180"C. Kepiau apie 1 val.
Pilamės į taures vyną ir ragaujam ;)


Kepenėlių paštetas

Dievinu kepenėles! Šis paštetas pasiskolintas iš Edmundo Seiliaus, bet ne identiškas. Radau pernai kažkuriam "Šeimininkės" numeryje.


~500 g vištos kepenėlių
1 didelis svogūnas
1 didelė morka
gabalėlis sviesto
~100 ml grietinėlės
druska, pipirai, mėgiamų prieskoninių žolelių
1 stiebelis lapkotinio saliero
šlakelis brendžio

Gaminimas: svogūną supjaustome, morką sutarkuojame ir dedame kepti su sviestuku. Truputį apkepę, pridedame supjaustytą saliero stiebelį, dar už kelių minučių - truputį pasmulkintas kepenėles. Dar truputį pakepę, pilame grietinėlę, beriame druską, pipirus, prieskonines žoleles ir patroškiname apie 10 min. Kai truputį pravėsta, sutriname blenderiu iki vientisos masės arba sumalame mėsmale. Jei norime, įpilame slakeli brendžio ir gerai išmaišome. Brendis paštetui suteikia tokį ypatingesnį skonį. Kai atvėsta, tepame ant duonytės ir mėgaujamės. Tiktų ir įdaryti kiaušinius.



Lašišos maltinukai

Nusipirkau pabandymui lašišos faršo. Ir nenusivyliau. Išėjo visai neblogi maltinukai. Tiktų ir užkandžiui, ir pietums.


~500 g lašišos faršo (pas mane gal truputį daugiau buvo)
1 kiaušinis
2 saujos maltų džiūvėsėlių
druska, pipirai, mėgiami  žuvies prieskoniai
2 valg.š. kapotų petražolių
truputis citrinos sulčių
pusė didelės morkos (tarkavau per smulkesnę kaip burokinė)

Gaminimas: faršą atitirpiname, įmušame kiaušinį, dedame tarkuotos morkos, įspaudžiame truputį citrinos sulčių, beriame visus prieskonius, petražoles ir džiuvėsėlius ir išmaišome. Darome nedidukus maltinukus ir kepame. Dėjau į sausą keptuvę, lašiša riebi, pati paleidžia riebaliuką. Iškepusius galima jau ir valgyti, bet aš dar patroškinau grietinėlėje.  Troškinau apie 10 min., po to išėmiau į lėkstę. Šalti labai skanu su šviežiu agurku kaip užkandis, o karšti su bulvių koše ar ryžiais ir daržovių slotomis.


2012 m. vasario 14 d., antradienis

Mano naminiai sausainiai


200 g sviesto (kambario temperatūros)
1 kiaušinis
1 stikl. cukraus
3 valg.š. majonezo
3 valg.š. grietinės
1 arbat.š. sodos
~5 stikl. miltų (iš jų 1.5 stikl. rupių kvietinių)
pasirinktinai: vanilino, aguonų, citrinos, maltų riešutų

Gaminimas: sviestą išsukam su cukrumi ir vanilinu, įmušam kiaušinį, išsukam. Dedam majonezą, grietinę, sumaišytą su soda, išmaišom. Beriam miltus ir minkom, reikia normalios minkomos tešlos, kad darant sausainius paprasta mėsmale per spec. formeles, sausainis laikytu formą. Dedame sausainius į miltais pabarstytą blėtelę. Kepame iki 180"C įkaitintoje orkaitėje, kol lengvai parunda. Į dalį tešlos įminkiau aguonų, labai skanus išėjo.

2012 m. vasario 13 d., pirmadienis

Meduolis be medaus

Tai labai lengvas, toks kasdieniškas pyragas. Visai neriebus, labai skanu dar šiltas su pienu.

250 ml uogienės (labiausiai tinka slyvienė, obuolienė, gali būti ir rūgtelėjus)
250 ml cukraus (galite ir mažiau, žiūrint kokio saldumo uogienė)
1 valg.š. sodos
2 valg.š. grietinės
2 valg.š. aliejaus
1 kiaušinis
2 stiklinės miltų
Pasirinktinai:vanilinas, cinamonas, meduolių prieskoniai, kakava, aguonos, riešutai, dž. vaisiai

Gaminimas: į dubenį pilame uogienę, dedame grietinę ir sodą, gerai išplakame, turi išputoti. Tada pilame cukrų, išplaktą kiaušinį, aliejų, prieskonius ir gerai išmaišome. Sudedame išsijotus miltus, išsukame, pilame į riebalais išteptą ir džiūvėsiais pabarstytą blėtelę ir dedame į iki 180"C įkaitintą orkaitę. Ar iškepęs, patikriname pagaliuku, turi įsmeigus ir ištraukus likti švarus.
šis pyragas gaunasi labai panašus į meduolį. Kitą dieną dar skanesnis. Iškeptą apvalioje formoje, galima pertepti plakta grietinėle ir turėsite neblogą tortą.





"Mėsos ir daržovių kalnas"

Na tai lyg ir netikras zuikis būtų, bet truputį kitoks.

1,200 kg maltos kiaulienos
2 kiaušiniai
3 valg.š. su kaupu majonezo
2 valg.š. garstyčių
1 nedidelis svogūnas
3 skiltelės česnako
2 didelės saujos tarkuotų morkų
2 didelės saujos tarkuotų kopūstų
2 valg.š. džiūvėsėlių
druska, pipirai, džiovinti salierai, Chmeli suneli, Savanuri marili (čia gruziniški prieskoniai)

Aptepti: 1 arbat.š. su kaupu majonezo ir tiek pat garstyčių

Gaminimas: svogūną ir česnaką susmulkinam ir pakepinam su trupučiu aliejaus, atvėsinam. Mėsą dedam į didelį dubenį, mušam kiaušinius, dedam majonezą, garstyčias, pakepintus svogūnus ir česnaką, beriam visus prieskonius, džiuvėsėlius, morkas, kopūstus  ir gerai išminkom. Susidrėkinam rankas, imame visą mėsą ir trenkiame į stalą, taip reikia gerai padaužyti, kad neliktų tarpelių, išeitų oras. Drėgnomis ramkomis formuojame pailgą "mėsos kalną", perdedame į vandeniu suvilgytą blėtelę ir aptepame majonezo-garstyčių mišiniu. Aplink pridedame bulvių, apibarstom mėgiamais prieskoniais, įpilame truputį vandens (apie pusę stiklinės) ir dedame kepti į iki 200"C įkaitintą orkaitę. Kepame apie 1 val, gali reikt ir daugiau. Turi gražiai apskrusti, o įsmeigus šakutę, bėgti skaidrus skystis. Kepimo eigoje porą kart palaistome išsiskyrusiu skysčiu.
"Mėsos kalnas" nuo daržovių gaunasi sultingas ir minkštas. Labai skanu su daržovių salotomis, galima pasidaryti ir padažiuką.


2012 m. vasario 12 d., sekmadienis

Evaldo kiaušinienė

Skamba gal ir juokingai, bet jau daug metų pas mus ją taip vadina. Kaip ji kepama kažkada man papasakojo bendradarbis Evaldas, Jis taip kepdavo savo vaikam. Aš pabandžiau iškept savo dukterėčiai, jai taip patiko, kad kepu dar ir dabar, kai į svečius atvažiuoja. Ir vadina ją - Evaldo kiaušiniene.


2 kiaušiniai ( anksčiau kepdavau iš vieno kiaušinio)
druskytė
pipirai
riekė batono
gabalėlis sviesto
mėgiamos daržovės

Gaminimas: kiaušinius truputį paplakam, labai nedaug, beriam druskytę ir pipiriukus. Keptuvėje išleidžiam sviestą, pilam kiaušinius, uždengiam ir pakepam. Tada į vieną pusę dedam riekę batono, paspaudžiam, atsargiai užverčiam kitą ir dar pakepam pavartant. Dedam į lėkštę (aš supjaustau kaip vėduoklę), uždedam pomidorų padažo. Šalia dedam mėgstamų daržovių ir nešam skanauti.


Varškės apkepas su makaronais

Šiuo receptu pasidalino kolegė. Kai išbandžiau, mūsų šeimoje jis nurungė paprastą varškės apkepą. Dabar kepame tik šį.


500 g varškės
2 kiaušiniai
3 valg.š. manų kruopų
cukraus pagal skonį (aš dedu 4 arbat.š.)
žiupsnelis druskos
200 g virtų makaronų (kartais įdedu daugiau)
pasirinktinai: razinų, vanilino, citrinos, cinamono

Gaminimas: varškę patrinam bulvių grūstuve, kiaušinius išplakam, pilam į varškę, dedam visus kitus produktus, gerai išmaisom. Krečiam į sviestu pateptą ir džiūvėsėliais pabarstytą kepimo formą ir kepame iki 190"C įkaitintoje orkaitėje, kol gražiai parunda, apie 30-40 min.
Skanu su grietine ir aviečių uogiene.

Amerikietiški blyneliai

Na štai, pagaliau ir radau. Jau tiek laiko ieškau blynų, kurie primintų mokyklinius sklindžius ir radau. RADAU! Tik šitie dar geresni, dar storesni ir neriebūs. Tiesiog isimylėjau nuo pirmo kąsnio! Tikiuos patiks ir jums. Nors yra pas daug ką, receptą skolinausi čia


1 stikl. ir 1/4 stikl. miltų
1 kiaušinis
1 stikl. ir 1/4 stikl. kefyro
1/4 stikl.cukraus
1 arbat.š. su kaupu kepimo miltelių
1/4 stikl. aliejaus
žiupsnelis druskos

Gaminimas: viename dubenėlyje sumaišom skystus produktus, kitame - sausus. Tada sumaišome viską kartu. Galima ir mikseriu, aš plakiau šluotele. Paliekame pastovėti kokias 10-15 minučių, kad subrinktų miltai. Kepame sausoje keptuvėje, ant silpnos ugnies.
Dėjau blynelius valgomuoju šaukštu, mano keptuvė nedidelė, tai tilpo tik po tris.

Kepdami blyneliai truputį pasiplečia, tad gali reikt atskirti mentele. Įdėtus uždengiau dugnu, verciami blyneliai, kai atrodo taip

Turi atsirasti daug skylučių.Patogiausia versti plačia mentele. Kepimas trunka ilgokai, tad kitą kartą kepsiu keliose keptuvėse ir iš kelių porcijų, nes 4 suaugusiem žmonėm buvo mažoka. Gavosi man 16 pasakiškų blynelių. Tinka jie su viskuo, su kuo mėgstate valgyti blynus.


Jau laukiu vasaros, nes įsivaizduoju klasišką desertą: šitie blyneliai, trintos braškės ir ledai. Niam!!!!

2012 m. vasario 7 d., antradienis

Savaitgalio pyragas

Savaitgalio, nes lengvas, savaitgalinis. Šventinis būna riebesnis, turtingesnio skonio, kepamas per Šv. Kalėdas ir Šv.Velykas. Mielinius pyragus labiausiai mėgstu kepti žiemą, kai šalta. Tada atsirieki tokio karšto pyrago ir pasidaro daug šilčiau ;)


1 kg miltų
150 g margarino
500 ml pieno
6 valg.š. cukraus
2 kiaušiniai
žiupsnelis druskos
50 g šviežių mielių

Gaminimas: mieles ištrinam su keliais arbatiniais šaukšteliais cukraus, supilam į šiltą pieną, išmaišom ir padedam šiltai. Miltus išsijojam į didelį dubenį, padarom jame duobutę, pilame ištirpintą pravėsusį margariną, išplaktus kiaušinius, druską. Piene su mielėm (turi atsirast burbuliukų) ištirpinam cukrų ir taip pat supilam į miltus. Rankomis pradedame maišyt, po to minkome,  kol tešla tampa vientisa, glotni, nelimpanti prie rankų. Tada į saują įsipilam aliejaus ir taip pat įminkome į tešlą. Padarome gražų rutulį, apdengiame drobiniu rankšluostuku ir dedame šiltai, kad pakiltų.
Pakilusią tešlą  po truputį vietomis spausdami nuleidžiame

ir perminkome. Tada vėl dedame šiltai, kad pakiltų. Kai tešla pakyla antrą kartą

galime daryti pyragus. Galima ją dėti kepti jau tokią, tik aptepti kiaušiniu. Aš dariau 2 skirtingus. 1/3 tešlos iškočiojau, ištepiau vyšnių uogiene ir susukau į vyniotinį. Į kita tešlos dalį įminkiau po saują razinų, džiovintų spanguolių ir kelis šaukštelius apelsino žievelių, suformavau pailgą pyragą. Pyragą ir vyniotinį dėjau į miltais pabarstytą blėtelę ir palikau pakilti. Pakilusius ištepiau kiaušinio tryniu, sumaišytu su šaukstu pieno ir dėjau kepti į iki 180"C įkaitintą orkaitę. Kepė apie 45-60 min.
Iškepusius pyragus aptepame pasaldintu vandeniu (tik ištrauktus).

Po kelių minučių imame peilį, pjauname, pilamės į stiklinę pieno ir einame mėgautis.


2012 m. vasario 6 d., pirmadienis

Salierų - pastarnokų salotos

Šios salotos lydi mane nuo vaikystės. Jų receptą mama kažkada parsinešė iš draugės. Aišku, per tiek laiko jos truputį pasikeitė. Aš jas gaminu iš salierų ir pastarnokų, o mama darydavo tik iš salierų. Paragaukite, tikrai nenusivilsite.


2 dideli pastarnokai
1 vidutinis saliero gumbas
2 dideli svogūnai
2 obuoliai (nebūtinai)
aliejus kepimui
druska
pipirai
majonezas

Gaminimas: salierą ir pastarnokus nulupame ir išverdame (užvirus,reikia įpilti truputį acto, kad išliktų tvirti). Išvirusius atvėsiname ir supjaustytus kubeliais apkepame su trupučiu aliejaus. Svogūnus supjaustome ir pakepame. Baigiant kept svogūnams, sudedame salierą ir pastarnokus, gardiname druska ir pipirais, ir maišant pakepame dar kelias minutes. Atvėsiname. Galima valgyti jau ir tokias salotas. Labai skanu pagardintos majonezu. Dar skaniau bus, jei įdėsite ir majonezo, ir tarkuoto ar pjaustyto obuolio.
Obuolį pradėjome dėti neseniai, bet jis labai tinka, salotos tampa gaivesnės, labiau atsiskleidžia saliero ir pastarnokų skonis. Rekomenduoju pabandyti.
Galite patiekti ne tik kaip salotas, bet ir kaip užtepą duonytei. Labai tiktų ant paskrudintos duonytės.


Vištytė su medumi, garstyčiomis ir imbieru

Čia mano vieno bandymo rezultatas, kuris prigijo ilgam. Labai retai vištieną marinuoju kitaip. šitaip marinuota ir iškepta vištiena, būtent mano skonio. O apskrudimas... pasaka!

6 ketvirčiai (galite imti ir visą vištą)
Marinatui:
6 skiltelės česnako
1 valg.š. medaus
2 arbat.š. garstyčių
1 arbat.š. garstyčių aliejaus (nebūtinai)
3 arbat.š. balzamiko acto
2 arbat.š. malto imbiero
3 arbat.š. vištienos prieskonių "Sauda"
2 valg.š. kefyro
1 valg.š. kmynų

Gaminimas: kiekvieną ketvirtį pjauname į 3 dalis. Marinatui česnaką smulkiai sukapojame arba sutarkuojame smulkia tarkute ir sumaišome su kitais ingridientais. Gauta mase ištriname vištienos gabalėlius ir uždengtus dedame į šaldytuvą nors parai.

Pasimarinavusią vištieną dedame į blėtelę, aš dar visada šalia dedu ir bulvyčių, pabarstytų prieskoniais, pilame ~0,5 stiklinės vandens ir dedame kepti į iki 190"-200"C  įkaitintą orkaitę. Kepame maždaug 45-60 min. įpusėjus kepimo laikui, palaistome vištieną ir bulves išsiskyrusiu skysčiu, o  į kepimo pabaigą visą skystį nupilame. Dar už kelių minučių traukiame ir ragaujame ;)


Auselės

Mūsų labai mėgstamos. Kai dukterėčia gyveno kartu, visada turėdavau pagalbininkę.

2 kiaušiniai
4 valg.š. cukraus
400 g grietinės (galima perpus su kefyru)
1 nubr. arbat.š. sodos
miltų, kad gautūs minkšta kočiojama tešla (aš dėjau ~3,5 stiklinės)
miltinis cukrus apibarstymui
aliejus virimui

Gaminimas: Miltus išsijojame į dubenį, dedame išplaktus kiaušinius, grietinę, sumaišytą su soda, cukrų, galima įdėti vanilino ar apelsino žievelės (aš dėjau apelsino žievelę). Pamaišome ir pradedame minkyt, jei suminkius visus miltus, dar limpa, galima dėti daugiau. Tešla turi gautis minkšta, bet kočiojama.
Ant miltuoto paviršiaus kočiojame maždaug 0,5 cm storio blyną, supjaustome jį rombais, viduryje įpjauname. Per skylę perneriame vieną galą rombo ir gauname auselę. Auseles verdame įkaitusiame aliejuje, perverčiame, išgriebiame ant popierinio rankšluoščio, nuvarvėjusias dedame į dubenį ir barstome miltiniu cukrumi.
Labai skanios,trapios. Vaikai tikrai liks laimingi, o jei dar leisite padėt...

2012 m. vasario 5 d., sekmadienis

"Jažynka"

Šitą patiekalą taip vadina mano močiutė. Čia toks bulvių, morku ir žirnelių troškinukas. Galima patiekti kaip garnyrą prie vištytės, bet labai skanu ir kaip atskiras patiekalas. Labai tinka vakarienei, skanu užgerti kefyru.

8 vidutinės bulvės
2 didelės morkos
3 saujos šaldytų žirnelių
druska
pipirai
truputis ciberžolės
sriubų ir sultinių prieskoniai "Avokado"
gabalėlis sviesto

Gaminimas: bulves ir morkas nuskutam, nuplaunam ir supjaustom kubeliais. Dedam į puodą, užpilam vandens ( kad visai apsemtų nereikia, reik per kokį pirštą nedapilti), verdam kol morkos suminkštėja, tada beriam žirnelius, paverdam dar kelias minutes, beriam druskytę, pipirus, ciberžolę, prieskonius pagal skonį ir maišom. Maišant trinasi bulvės ir gaunas tokia maloni konsistencija. Pabaigoje įmetame gabalėlį sviesto, gerai išmaišome ir išjungiame. Galima tiekti.


Makaronų, varškės ir obuolių apkepas

Na, šis receptas iš žurnalo "Vakarienės" (2011m),išbandžiau, tad dalinuos.

500 g makaronų (reikėjo lakštinių, bet aš dėjau didesnes kriaukleles)
100 g sviesto
250 g varškės
2 rūgštesni obuoliai
3 kiaušiniai
2 arbat.š. cinamono
200 g cukraus
0,5 arbat.š. sodos
saujalė razinų (aš dėjau džiovintas spanguoles)
žiupsnelis druskos

Gaminimas: makaronus išverdame truputį pasūdytam vandeny (tik nepervirkite). Nuvarviname, dedam į dubenį ir užpilam ištirpintu sviestu, išmaišom. Tada dedame stambiai sutarkuotus obuolius (burokine tarka), varškę, plaktus kiaušinius, cinamoną, razinas, cukrų, druską ir vėl gerai išmaišome. Viską krečiame į sviestuku pateptą kepimo indą ir kepame iki 180 "C įkaitintoje orkaitėje 45-55 min, kol viršus gražiai apskrus. Tiekiame truputį pravėsusį, labai tinka su grietine.
Buvo labai skanu vakarienei, bet tiktų net ir desertui, prie puodelio kavos. Skanus ir šaltas.



2012 m. vasario 3 d., penktadienis

Corn flakes sausainukai (florentinai)

Pirmą kart jų paragavau prieš Kalėdas, pavaišino kolegė. Labai patiko. Traškūs, nepersaldūs. Po to radau receptą čia .
Šiandien išbandžiau, aišku truputį pakeičiau, štai kas išėjo.

250 g kukurūzu dribsnių (aš maišiau su sėlenų dribsniais)
indelis kondensuoto pieno su cukrum
1 valg.š. su kaupu sezamo sėklų
1 valg.š. su kaupu aguonų

Gaminimas: kondensuotą pieną pašildom karštame vandenyje, kad gerai suskystėtų. Beriame viską į dubenį, užpilame kondensuotą pieną ir gerai išmaišome. Į kepimo popieriumi išklotą blėtelę dedame šaukštu norimo dydžio sausainukus. Kepame iki 180"C įkaitintoje orkaitėje apie 5-7-10 min. Priklauso nuo to, kokio dydžio sausainukus darysite. Turi pradėti gražiai rust.

Kai ištrauksite, palikite pravėsti. Pravėsusius atsargai nuimkite. Man nusiėmė labai lengvai. Siūlau kepti iš 2 normų, nes labai smagiai traškinas. :)
Jei namuose visada turėsite kukurūzų dribsnių ir kondensuoto pieno, netikėti svečiai liks sužavėti!

2012 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

Blynai su bulvių koše


Kadangi esu receptų leidinių vergė, tai siūlau jums truputį pakoreguotą receptuką iš naujo receptų žurnalo "Blynai".

Tešlai:
2.5-3 stikl. miltų
0.5 arbat.š. kepimo miltelių
1 kiaušinis
250 ml kefyro
po žiupsnelį druskos ir cukraus
Įdarui:
0.5 kg bulvių
pusė nemažo svogūno
2 skiltelės česnako
0.5 valg.š. sviesto
druskos, pipirų

Gaminimas: pirmiausia pasūdytam vandeny išverdam bulves, nusunkiam ir sutrinam. Pakepinam smulkiai pjaustytą svogūną ir česnaką svieste (aš dar pridėjau nepilnus 2 valg.š. smulkintų lašinukų), pabarstome pipirų ir viską sudedam į trintas bulvytes. Gerai išmaišom, jei trūksta, pridedam druskytės ir padedam vėsti .Tešlai į dubenį pilam kefyrą, beriam cukrų, druską, kepimo miltelius ir išmaišom. Įmušam kiaušinį ir išplakam. Po truputį beriam miltus ir maišom, turi gautis minkšta tešla. Ją padalijam į 16 gabalėlių, bulvių įdarą taip pat į 16 dalių. Kočiojam iš tešlos apvalius blynelius, dedam įdarą, gerai sužnybam kraštus, suformuojam laivelio formos ir truputį suspaudžiam .Gaunas kažkas panašaus į žemaičių blynus. Pilam į keptuvę šlakelį aliejaus ir kepam. Iš pradžių uždengtus dugnu ant vidutinės ugnies, o apvertę, atidengtus. Iškeptus sudedam į troškintuvą, uždengiam ir padedam šiltai. Nors galima valgyti jau ir tokius, aš dar dariau padaža.

Padažui pakepinam pusę svogūno, galima kelis pievagrybius ar kitokių grybų, krapukų (aš patarkavau truputį džiovinto), dedam kokius 3 valg.š. grietinės, pilam truputį vandenuko, beriam pipirų ir druskos, patroškinam kokią minutę ir patiekiam su blynais.
Lašinukai į vidų labai tiko. Kas mėgsta, kad būtų labai minkšta, galima užpilti tokiu padažu ir patroškinti orkaitėje kokias 10 min.